• Cztery zielone linie

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

W związku z komunikatem Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Ciechanowie informujemy, iż wszystkie osoby przybywające z terenu Chin, Włoch (regionów: Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont i Emilia-Romania) i Korei Południowej proszone są o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Ciechanowie  drogą telefoniczną pod numerami telefonów: +48 506 126 118 i +48 23 672 33 13 wew. 26 lub za pośrednictwem poczty internetowej na adres: ciechanow@psse.waw.pl.

W przypadku wypadku wystąpienia ostrych objawów ze strony układu oddechowego, wysokiej gorączki należy bezzwłocznie skontaktować się z Oddziałem Obserwacyjno – Zakaźnym Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie pod numerem telefonu: +48 23 673 03 39.

Nowy koronawirus wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te są zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie.

Plakat

Komentowanie jest wyłączone.