• Cztery zielone linie

Duży sukces organizacji pozarządowych współpracujących z Gminą Ojrzeń

Z wielką przyjemnością informujemy o dużym sukcesie dwóch organizacji pozarządowych z terenu gminy Ojrzeń, które zostały laureatami konkursu grantowego zorganizowanego przez „Cedrob S.A.”, którego pula nagród wyniosła łącznie 700 tys. zł. Spośród  blisko 1100  nadesłanych zgłoszeń wyłonione zostały 54 zwycięskie projekty.

Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba nadesłanych zgłoszeń. Od 20 marca do 21 kwietnia br. wnioskodawcy przesyłali projekty w czterech kategoriach: Nauka i rozwój, Edukacja i sport, Kultura i Inicjatywa społeczna, ubiegając się o dofinansowanie w wysokości 30, 20, 10 i 5 tys. zł. Wyłonione zostały 54 zwycięskie projekty.

Laureatem konkursu w kategorii Edukacja i Sport został Międzyszkolny Klub Sportowy Tęcza Ojrzeń, którego projekt „Obóz sportowy dla dzieci z gminy Ojrzeń trenujących piłkę nożną” zajął I miejsce pośród wniosków ubiegających się o dofinansowanie kwotą 10 tys. zł.

Natomiast w kategorii Inicjatywa społeczna, laureatem konkursu została Ochotnicza Straż Pożarna w Młocku. Projekt strażaków „Zakup sprzętu hydraulicznego do pomocy przy wypadkach drogowych” został najwyżej oceniony wśród wniosków ubiegających się o dofinansowanie kwotą 5 tys. zł.

Laureatom konkursu składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz zachęcamy inne organizacje współpracujące z Gminą Ojrzeń do udziału w podobnych przedsięwzięciach, które będziemy aktywnie wspierać.

Komentowanie jest wyłączone.