• Cztery zielone linie

Dzienny Dom „Senior+”

25 września w Gminie Ojrzeń obchodzony był Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Specjalny dzień, w którym celebruje się jesień życia, ma propagować starzenie się jako normalny, naturalny proces, który nie musi wiązać się z niemożnością prowadzenia aktywnego życia i samorealizacji.

Spotkanie otworzyła Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ojrzeniu Pani Małgorzata Węgier witając przybyłych gości i delegację Seniorów z Gołymina. „Dzień seniora to wyjątkowy symbol pamięci i wdzięczności kierowany do ludzi, którzy urodzili się, pamiętają urok lat oraz dekad ubiegłego wieku. Znają smak trudów życia, poznali czasy bojaźni o siebie, bliskich i rodzinę, zaznali niedostatku. Pomimo tych doświadczeń, dokonali rzeczy niezwykłych. Tworzyli na nowo i z sukcesem rodzinne kręgi, wychowali kolejne pokolenia, zapewnili swoim dzieciom, wnukom i prawnukom poczucie sensu i pewności, a życie dostarczyło i dostarcza im wiele radości. Wiem, że nie wszystkie marzenia i oczekiwania się spełniają. Jednak, za ten heroizm dnia codziennego jestem Wam, Państwu szczególnie wdzięczna. Trud i życiowe doświadczenia Waszego pokolenia są wspaniałym darem w naszą, społeczną pamięć.”

Seniorzy z okazji swojego święta postanowili przyznać nagrodę specjalną „Przyjazny Seniorom”, która mamy nadzieję zagości w tradycji corocznych spotkań. Nagrodę w tym roku Rada Seniorów z Dziennego Domu „Senior+” przyznała Wójtowi Gminy Ojrzeń Zdzisławowi Mierzejewskiemu i Małgorzacie Węgier Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ojrzeniu.

Po uroczystości nastąpił czas na zabawę taneczną w rytmach muzyki granej przez Jana Nowotkę.

Seniorom z Gminy Ojrzeń w dniu ich święta życzymy aby kolejnym latom towarzyszyło zdrowie, szacunek osób bliskich oraz zasłużona i czuła opieka.

27 września Seniorzy z Dziennego Domu „Senior+ ” z Ojrzenia wzięli udział w III Spotkaniu z Seniorami w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W wydarzeniu udział wzięła m.in. wicepremier Beata Szydło, minister Elżbieta Rafalska oraz szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.  Spotkanie o tyle ważne, że Seniorzy z Gminy Ojrzeń uwiecznili je Recitalem chóru „Pod lipką”.

Seniorzy z Dziennego Domu „Senior+” kontynuują podróż po Polsce. We wrześniu odwiedzili stolicę mazurskich jezior – Mikołajki i Ruciane Nida. Mikołajki  ściągają do siebie przede wszystkim amatorów żeglarstwa i sportów wodnych, a przecież pobyt w tak pięknym miejscu daje wspaniałą okazję do zapoznania się z bogactwem lokalnej flory i fauny, którą Seniorzy mogli podziwiać podczas rejsu statkiem po jeziorze Śniardwy. W ramach zdrowotnej rekreacji w lasach Ruciane Nida, Seniorzy wzięli udział w grzybobraniu zakończonym ogniskiem. Na koniec wycieczki, dnia następnego Mieszkańcy Gminy Ojrzeń mieli okazję zapoznać się z historią Nidzickiego Zamku Krzyżackiego.

Komentowanie jest wyłączone.