• Cztery zielone linie

Międzyszkolny Dzień Dziecka w Ojrzeniu

03 czerwca 2019 roku na boisku w Ojrzeniu odbył się Międzyszkolny Dzień Dziecka zorganizowany przez Szkoły Podstawowe z terenu Gminy Ojrzeń  we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Stadion w Ojrzeniu wypełnił się dziećmi oraz ich rodzicami i opiekunami. Dzień Dziecka rozpoczął się pokazami przygotowanymi przez osoby trenujące karate kyokushin oraz grupę cheerleaderek. Obydwa występy zyskały uznanie oglądających.

Program imprezy przewidział wiele atrakcji i niespodzianek dla najmłodszych uczestników. Liczne gry i zabawy z animatorami, dmuchana zjeżdżalnia oraz dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy, jazda na kucykach, zapiekanki, napoje, wata cukrowa i inne słodkie upominki wypełniły czas dzieciom oraz ich opiekunom.

Dla starszych dzieci zaplanowanych było również wiele atrakcji, m.in. robienie latawców, kalambury, gry zręcznościowe. Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością w konkursie z wiedzy o gminie oraz quizie dotyczącym profilaktyki uzależnień „Powiedz – nie”. Dużym powodzeniem cieszył się międzyszkolny konkurs piosenki dowolnej.

Najstarsi uczestnicy mogli wykazać się swoją sprawnością fizyczną podczas sportowych zmagań. Ogromną popularnością cieszyły się międzyszkolne zawody w wyciskaniu sztangi leżąc na ilość powtórzeń oraz Turbokozak, stanowiący indywidualny konkurs umiejętności piłkarskich.

Przez cały czas trwania Międzyszkolnego Dnia Dziecka, dzięki współpracy z Państwową Powiatową Strażą Pożarną w Ciechanowie, dzieci miały możliwość zapoznania się z łodzią ratowniczą oraz z zasadami udzielania pierwszej pomocy poprzez przeszkolenie z wykorzystaniem fantomu. Ponadto warto wspomnieć, że imprezę odwiedzili motocykliści, którzy chętnie opowiadali o swojej pasji do motocykli i udostępniali do zdjęć swoje maszyny.

Bardzo dużym zaangażowaniem przy organizacji Dnia Dziecka wykazał się Dzienny Dom Senior +. Przygotowane przez seniorów stanowisko oferowało wiele łakoci i atrakcji, wśród których warto wymienić chociażby skręcanie balonów, zabawy z chustą, malowanie twarzy. Ważną inicjatywą było ogłoszenie konkursu plastycznego związanego z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Wykonane przez dzieci prace zostaną wywieszone w Urzędzie Gminy w Ojrzeniu.

Podczas Dnia Dziecka zostały ogłoszone wyniki konkursu organizowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla uczniów Przedszkoli i Szkół Podstawowych znajdujących się na terenie Gminy pn. „Szkoła bez procentów”, w którym udział wzięło 72 osoby. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach i przyznała nagrody najlepszym.

Międzyszkolny Dzień Dziecka upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze, której sprzyjała piękna, słoneczna pogoda. Wielobarwność atrakcji zapewnili organizatorzy i sponsorzy: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ojrzeniu, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Młocku, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kraszewie, Wójt Gminy Ojrzeń, Gminny Ośrodek Kultury w Ojrzeniu oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ojrzeniu.

 

 

 

 

Komentowanie jest wyłączone.