Na przełomie 2024 i 2025 roku odbyła się rekrutacja do projektów socjalnych realizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ojrzeniu. Mowa tu o projekcie socjalnym „Zdrowy i aktywny Senior” w Ojrzeniu, którego siedzibą jest budynek przy ul. Grzybowskiego 3 oraz o projekcie socjalnym „Senior z werwą” w Kraszewie, pod adresem Kraszewo 40. Do projektu socjalnego „Zdrowy i aktywny Senior” zostało przyjętych 30 uczestników z terenu Gminy Ojrzeń, nieaktywnych zawodowo, w wieku 60+. Do projektu socjalnego „Senior z werwą” przyjętych zostało 25 uczestników. W/w projekty socjalne zostały przyjęte do realizacji uchwałami Rady Gminy Ojrzeń.
Projekty socjalne „Zdrowy i aktywny Senior” w Ojrzeniu oraz „Senior z werwą” w Kraszewie realizowane są od poniedziałku do piątku po 4 godziny dziennie.
Budynki, w których są realizowane projekty socjalne są pozbawione barier architektonicznych, wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie, wejścia i przejścia posiadają odpowiednią szerokość, umożliwiającą przejazd wózkiem inwalidzkim. Przy wejściu do budynku usytuowane są tablice informujące, a na zewnątrz zamontowany jest monitoring.
Beneficjenci projektów socjalnych mają możliwość wzięcia udziału w usługach mających na celu pomoc w czynnościach dnia codziennego oraz inne usługach dostosowanych do potrzeb uczestników, m.in.: zajęciach socjalnych, zajęciach aktywności ruchowej lub kinezyterapii, zajęciach sportowo-rekreacyjnych, edukacyjnych, kulturalno – oświatowych, zajęciach aktywizujących społecznie. Uczestnicy biorą udział w imprezach integracyjnych – wspólnie obchodzą urodziny, święta, biorą udział w uroczystościach i spotkaniach okolicznościowych na terenie gminy.
Pierwszym w 2025r. wspólnym spotkaniem łączącym wszystkich uczestników obu projektów socjalnych był wyjazd do Watkowa. 17 stycznia uczestnicy projektu socjalnego „Zdrowy i aktywny Senior” w Ojrzeniu oraz „Senior z werwą” w Kraszewie brali udział w Karnawałowym Potańcu w Watkowie zorganizowanym przez LGD „Północne Mazowsze”.
Koncert i potańcówka odbywały się w klimacie muzyki ludowej. W repertuarze znalazły się tańce i melodie z północnego Mazowsza, między innymi: oberki, polki, kujawiaki, chodzone, kontro i tańce z szeroko pojętej Polski Centralnej: mazurki, polki, oberki, kujawiaki, i inne.