• Cztery zielone linie

Seniorzy w podróży

Jesień dla Seniorów z Dziennego Domu “Senior +” w Ojrzeniu, wcale nie przyniosła nudy i monotonii. W myśl zamysłu, że Aktywny Senior to zdrowy Senior, Seniorzy we wrześniu odwiedzili Krynicę Morską, Gdańsk i Malbork. Malownicze miejscowości nadmorskie oprócz terapii jodowej przyniosły atrakcje w postaci zwiedzania Europejskiego Centrum Solidarności oraz Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Muzeum Stutthof w Sztutowie i Zamku Krzyżackiego w Malborku.

17 października uczestnicy “Seniora” mieli przyjemność wziąć udział w spektaklu muzycznym “Piloci” w wykonaniu Teatru muzycznego Roma. Wspaniałe przeżycie nie tylko wizualne ale i uczuciowe.

Listopad pomimo typowo jesiennej pogody Seniorzy spędzili pod szyldem kabaretowego rozbawienia, uczestnicząc w Polskiej Nocy Kabaretowej w Warszawskiej Hali Torwar, gdzie mogli obejrzeć na żywo takie kabarety jak Kabaret Nowaki, Moralnego Niepokoju, Skeczów Męczących, a także Igora Kwiatkowskiego, Marcina Dańca oraz Ireneusza Krosnego.

Początek grudnia Seniorzy spędzili na odkrywaniu zakamarków zimowej stolicy Polski, którą niezaprzeczalnie jest Zakopane. Miętusiowa Polana, Wielka Krokiew i Termy Bukowina należały do atrakcji, które na pewno nasi Seniorzy zapamiętają, tak samo jak pierwszy wyjazd za granicę na Słowację.

Dla większości Seniorów z naszej Gminy wyjazdy nad morze i w góry był pierwszym takim wyjazdem w życiu. A swoje marzenia mogli spełnić właśnie dzięki uczestnictwu w Dziennym Domu “Senior +”.

 

                                                                          

Komentowanie jest wyłączone.