• Cztery zielone linie

Gmina Ojrzeń znalazła się na liście zwycięzców w programie WiFi4EU

Gmina Ojrzeń zakwalifikowała się do programu WiFi4EU i znalazła się na liście zwycięzców pierwszego zaproszenia, dzięki czemu otrzymała możliwość wykorzystania bonu o wartości 15.000 EURO.

29 marca 2018 roku gmina zarejestrowała się na stronie www.wifi4eu.eu, dzięki temu w momencie ogłoszenia zaproszenia, tj. 07 listopada 2018 roku nasza gmina mogła bezpośrednio złożyć wniosek.

Za pośrednictwem programu WiFi4EU Komisja Europejska zamierza propagować bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu dla mieszkańców Europy i turystów w przestrzeniach publicznych – takich jak parki, place, budynki publiczne, biblioteki, ośrodki zdrowia i muzea w całej Europie.

Bony mogą posłużyć do zakupu nowego sprzętu lub modernizacji starego sprzętu i zastąpienia poszczególnych urządzeń nowocześniejszymi i lepszymi.

Zgodnie z przyjętymi przez Komisję Europejską zasadami Beneficjent musi zapewnić, aby instalacja Hot-Spotu została zakończona i WiFi zaczęło działać przed upływem półtora roku od przyznania mu bonu. W tym czasie muszą więc zostać opracowane szczegóły projektu oraz wykonana instalacja sieci WiFi.

Budżet programu WiFi4EU na lata 2018–2020 wynosi 120 mln euro. Ze środków programu sfinansowana zostanie instalacja najnowocześniejszego sprzętu Wi-Fi w ośrodkach życia społecznego.

Komentowanie jest wyłączone.