• Cztery zielone linie

Ostrzeżenia meteorologiczne Stowarzyszenia Polscy Łowcy Burz

Szanowny Mieszkańcy.

Gwałtowne zjawiska atmosferyczne, jakie wystąpiły ostatnio na północy Polski spowodowały ogromne straty. Intensywne burze i huragany zniszczyły prywatne domy, infrastrukturę miast i wsi oraz środowisko naturalne.

Podobne anomalie pogodowe zdarzają się na terenie Polski coraz częściej. Oczywiście nie możemy ich uniknąć, ale możemy być na nie lepiej przygotowani. Informowanie ludności o zbliżającym się niebezpieczeństwie jest niezwykle istotne – pozwala zabezpieczyć domy, zgromadzić zapasy wody i żywności a czasami po prostu opuścić zagrożony teren. W przypadku anomalii pogodowych niezwykle istotne jest, aby komunikaty docierały bezpośrednio w rejon zagrożenia, tam gdzie spodziewamy się huraganu lub gradobicia. Komunikaty w mediach lub Internecie dotyczą zwykle całych województw, są nieprecyzyjne i nie uwzględniają dynamiki zmian pogodowych.

W związku z tym zamieszczamy informację o systemie ostrzegania pogodowego opracowywanym przez Stowarzyszenie Polscy Łowcy Burz, głęboko wierząc, że powiadomienie mieszkańców o możliwości skorzystania z tego systemu może w znaczny sposób ograniczyć straty powodowane przez nagłe zmiany pogody.

Stowarzyszenie Polscy Łowcy Burz opracowuje własne, bardzo precyzyjne ostrzeżenia pogodowe dla zagrożonych obszarów.

System ten działa na terenie całego kraju i jest bezpłatny dla odbiorców wiadomości. Obsługującą go aplikację można pobrać ze strony https://goo.gl/sASCqL. Dodatkowe informacje można znaleźć na profilach FB Stowarzyszenia Polscy Łowcy Burz https://www.facebook.com/lowcyburz/ oraz aplikacji O!strzegator https://www.facebook.com/ostrzegator/.

 

Komentowanie jest wyłączone.